Jak to funguje

Dotaz uživatele

Správné zadání je klíč k úspěchu. Dobře specifikované dotazy přinesou kvalitní obsah.

Zpracování dotazu AI

Velmi rychlá odezva AI a zpracování požadovaných výstupů, ať se jedná o text, grafiku, zvuky nebo části kódů.

Dotaz uživatele

Uživatelská kontrola požadovaných výstupů a jejich další zpracování a využití.

Co Pisalek umí?

Sběr a zpracování dat

Správné zadání je klíč k úspěchu. Dobře specifikované dotazy přinesou kvalitní obsah.

Specifikace dotazů pro AI

Nejdůležitější fáze projektu, správně pochopit, jak zadávat a specifikovat požadavky pro AI a získat kvalitní výstupy.

Generování obsahu

Systém dokáže generovat nejen textové, grafické a zvukové výstupy, ale také části kódů programovacích jazyků.

Kvalitní výstupy dat

S kvalitním zadáním, lze získat opravdu kvalitní výstupy. Již nyní na úrovni srovnatelné s lidskou tvorbou.

Postup realizace fotovoltaické elektrárny

Vyhledání dodavatele FVE

Je nesmírně důležité správně zvolit dodavatele fotovoltaické elektrárny. Prověřte si zejména spokojenost zákazníků s kvalitou služeb a hlavně termíny dodání fotovoltaiky, což je v dnešní době hlavní problém.

Recenze na sítích

Prozkoumejte hlavně spokojenost s vybranou firmou na sociálních sítích a fórech po zadaní klíčových slov: dodavatelská firma a recenze ap.

Osobní návštěva

Fotovoltaická elektrárna není levná záležitost, proto je nutné pečlivě zvolit dodavatele a trvat na osobní návštěvě sídla dodavatelské firmy. Z toho si nejlépe uděláte obrázek o firmě, která slibuje záruky v řádu 5-25let.

Porovnání nabídek FVE

Velmi pečlivě porovnejte jednotlivé nabídky dodavatelských firem a zaměřte se na detaily v nabídkách a mnohdy skryté poplatky za více práce. Důraz na výhodné možnosti financování na splátky.

Objednání fotovoltaiky

Hlavně si prostudovat dodací podmínky, penále ze strany dodavatele a výši nutné zálohy předem.

Online dohled 24/7

Vyberte takového dodavatele fotovoltaické elektrárny, který je schopný monitorovat a zabezpečit stály dohled 24/7 fotovoltaické elektrárny. A operativně řešit veškeré možné situace.

Časté otázky

Na jeden čtvereční metr povrchu dopadá 1 kW solární energie. Fotovoltaika z toho umí na elektřinu přeměnit cca 17 %. Jeden instalovaný kWp vyrobí ročně přibližně jednu MWh elektřiny.

Fotovoltaiku musíte opravdu využívat. Odborníci se shodují, že vaše spotřeba elektřiny by měla být nad 2 MWh ročně, aby se investice do solární elektrárny vyplatila.

Při provozu "našeho" fotovoltaického systému při celoročním využití (ev. využití v zimním období) bude tedy vhodné použít akumulátory s kapacitou minimálně 622Ah. Máme spočítanou celkovou denní spotřebu elektrické energie všech spotřebičů, pro jejichž napájení budeme využívat solární panely.

Je možné provozovat novou FVE bez licence na výrobu elektřiny? Podle novely energetického zákona č. 131/2015 Sb. není pro provoz FVE s instalovaným výkonem do 10 kW (včetně) vyžadována licence na výrobu elektřiny.

Oba tyto systémy dokáží ohřívat teplou vodu. Z druhého úhlu pohledu však je hlavní rozdíl v pořizovacích nákladech. Pro ohřev vody jsou výhodnější solární kolektory, zatím co tepelné čerpadlo je vhodnější k vytápění objektů.

Současné fotovoltaické panely totiž vyprodukují množství energie potřebné k jejich výrobě zhruba během prvních 4–5 let provozu. Garantovaná životnost u nich přitom bývá až 25 let a v praxi je odhadována na 30 a více let.

Odebírejte newsletter