Často kladené dotazy

Na jeden čtvereční metr povrchu dopadá 1 kW solární energie. Fotovoltaika z toho umí na elektřinu přeměnit cca 17 %. Jeden instalovaný kWp vyrobí ročně přibližně jednu MWh elektřiny.

Fotovoltaiku musíte opravdu využívat. Odborníci se shodují, že vaše spotřeba elektřiny by měla být nad 2 MWh ročně, aby se investice do solární elektrárny vyplatila.

Při provozu "našeho" fotovoltaického systému při celoročním využití (ev. využití v zimním období) bude tedy vhodné použít akumulátory s kapacitou minimálně 622Ah. Máme spočítanou celkovou denní spotřebu elektrické energie všech spotřebičů, pro jejichž napájení budeme využívat solární panely.

Je možné provozovat novou FVE bez licence na výrobu elektřiny? Podle novely energetického zákona č. 131/2015 Sb. není pro provoz FVE s instalovaným výkonem do 10 kW (včetně) vyžadována licence na výrobu elektřiny.

Oba tyto systémy dokáží ohřívat teplou vodu. Z druhého úhlu pohledu však je hlavní rozdíl v pořizovacích nákladech. Pro ohřev vody jsou výhodnější solární kolektory, zatím co tepelné čerpadlo je vhodnější k vytápění objektů.

Současné fotovoltaické panely totiž vyprodukují množství energie potřebné k jejich výrobě zhruba během prvních 4–5 let provozu. Garantovaná životnost u nich přitom bývá až 25 let a v praxi je odhadována na 30 a více let.

Konzultace s Expertem

Jsem Tomáš a v oblasti solárních technologií se pohybuji více než 8let.

Máte zájem o bližší informace k pořízení fotovoltaiky?

Zajímá vás jak získat státní dotaci až 301 500 Kč na fotovoltaickou elektrárnu?

Vyplňte prosím formulář ( napište své dotazy a vhodný čas, kdy vás mohu kontaktovat)

Provedu technické šetření na nemovitosti. Na jehož základě Vám připravím nezávislý energetický audit  a zadávací dokumentaci pro výběr dodavatele fotovoltaiky, šitý přímo na Vaši střechu.


    Odebírejte newsletter